Ekonomi

Son Dakika: Kurban Bayramı nedeniyle ödemeler öne alındı, yaşlı ve engelli aylıkları bugün hesaplara yatırılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Kurban Bayramı nedeniyle temmuz ayı yaşlılık ve malullük aylığı ödemelerini bugünden itibaren yapıyoruz ve hesaplara yatırıyoruz. toplam 2,7 milyar TL ödemiş olacak.”

TOPLAM 2,7 MİLYAR TL ÖDEME YAPILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı münasebetiyle Temmuz ayı yaşlı ve engelli aylıklarını bugün öne çekerek prestijli hesaplara yatıracaklarını bildirdi. Bakan Göktaş, vatandaşlara toplam 2.7 milyar TL ödeyeceklerini bildirdi.

YAKLAŞIK 1.4 MİLYON VATANDAŞA ÖDEME YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamanın ardından detayları paylaşan Bakan Göktaş, yaklaşık 1,4 milyon vatandaşa ödeme yapacaklarını söyledi.

“YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA DESTEK OLUYORUZ”

Bu kapsamda Bakan Göktaş, yaklaşık 1,5 milyar TL yaşlılık aylığı ödeyeceklerini belirterek, hak sahiplerinin hesaplarına yaklaşık 1,2 milyar TL engelli maaşı yatıracaklarını bildirdi. Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik tematik sosyal yardım programları uyguladıklarını belirten Bakan Göktaş, “Eğitim, sağlık, ekonomi ve sosyal hayata katılımlarında her zaman desteklediğimiz yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı düzenli ödemelerimizle destekliyoruz.” Bugün itibariyle ödemeyi ileriye yatırıyoruz. Böylece toplamda 2.7 milyar TL ödeme yapmış olacağız.”

talas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu