Ekonomi

SAP, Coursera işbirliğiyle, 2025’e kadar 2 milyon geliştiricinin yetkinliklerini artıracak

SAP, iş uzmanlıklarını ve teknoloji yetkinliklerini destekleyen SAP Build tahlili ile Coursera işbirliğini duyurdu​

SAP, Las Vegas’ta gerçekleştirdiği TechEd konferansında uzman iş kullanıcılarının tecrübesini açığa çıkararak yakın gelecekteki iş dönüşümü dalgasına sürat katacak güçlü ve yeni tahlilini duyurdu.

SAP İş Teknolojisi Platformu’nun (Business Technology Platform – BTP) eşsiz derinlik ve genişliğinden yararlanan SAP Build, SAP’nin birinci sınıf kurumsal teknolojisini iş kullanıcılarının ellerine teslim eden az kodlama gerektiren bir tahlil. SAP Build ile kullanıcılar, yanlışsız kararlar ve süratli inovasyon için gereksinim duydukları dataya, kapsama ve uçtan uca iş süreçlerine direkt ve inançlı bir biçimde erişebilecek.

SAP’nin pazara yeni sunduğu tahlil, kurumsal uygulama geliştirmek, süreçleri otomatikleştirmek ve iş sitelerini sürükle-bırak basitliğiyla tasarlamak için yüksek teknik uzmanlık gereksinimini ortadan kaldırarak iş kullanıcılarını yetkinleştirmeyi hedefliyor.

SAP Teknolojiden Sorumlu İdare Şurası Üyesi Juergen Mueller, “SAP Build, dünyanın en güçlü iş uygulamalarını, iş dünyasından kullanıcıların uzmanlıklarını hızla ortaya çıkarmak için tasarlanmış bir platformla buluşturuyor” dedi. Mueller değerlendirmesine şöyle devam etti: “SAP Build çözümümüzden Coursera ile başlattığımız işbirliğine ve kurumsal portföyümüzdeki geliştirmelere kadar, bugün pazara sunduğumuz eksiksiz inovasyon paketi, değişken iş ortamında, müşterilerin işlerini geleceğe hazırlamalarını ve teknoloji yatırımlarından en yüksek değeri elde etmelerini destekleyecek.”

SAP Build ile kullanıcılar, SAP Business Technology Platform’un tüm gücüne sahip olmanın sağladığı yetkinliklerin yanı sıra, SAP’nin iş uygulamaları verisine de sahip oluyor. Böylelikle, verisini harici bir sisteme taşımak zorunda kalmadan sistemlerini kolaylıkla entegre eden kullanıcılar, süreçlerini akıllı formüllerle izleyip tahlil edip, otomasyonunu sağlarken, böylelikle en yenilikçi uygulamaları geliştirebilecek.

SAP Signavio ile bütünleşik çalışabilen SAP Build’ı kullananlar, tüm iş süreçlerini derinlemesine görebiliyor. Böylelikle süreçlerde yenilik yaparken ve otomatikleştirirken en yüksek etkiyi elde etmek için hangi alana odaklanacağını biliyor.

Program müşterilerden öğrenmeyi de mümkün kılıyor.

4 bin müşteriden gelen 275 binden fazla süreç referans noktasının yanı sıra, bin 300 kullanım senaryosuna özel iş akışı ve otomasyon, kullanıcıların SAP teknolojisinde yerleşik tüm iş uzmanlığı yelpazesinden anında yararlanmalarına imkan tanıyor. SAP Build, SAP ortamında çalışmayan sistemlerle de ahenk sağlıyor.

Yeni SAP Builders programı, kullanıcıların en âlâ tecrübeleri paylaşması için uygulamalı oturumlar ve forumlar aracılığıyla üretkenliklerini hızlandırmasına ve meslektaşlarıyla temas kurmasına yardımcı oluyor. IDC (International Data Corporation) Yazılım Geliştirmeden Sorumlu Araştırma Lider Yardımcısı,“Yeni nesil dijital çözümlere yönelik talebin, profesyonel yazılım geliştiricilerin bunları sağlama kabiliyetinden daha fazla olduğu göz önüne alındığında, IDC, iş profesyonellerinin, acil iş sorunlarını çözmek için dijital çözümler yaratma girişimlerine giderek daha fazla dahil olacağını öngörüyor” dedi. Dayaratna kelamlarına şöyle devam etti: “ IDC, önümüzdeki on yıl içinde 100 milyondan fazla iş profesyonelinin, dijital çözümlerin üretim sürecine katılacağını öngörüyor. SAP Build’ın daha az kodla uygulama geliştirmeyi sağlayan çözümleri, iş kullanıcılarının alan uzmanlıklarını kullanmasını destekleyerek dijital çözümlerin hızlı bir şekilde oluşturulmasına ve yinelenmesine olanak tanıyor.” SAP Build şimdiden tesirini göstermeye başladı Önde gelen tecrübe idaresi şirketi Qualtrics’in Tecrübe Yönetimi Lideri Spencer Cook, “SAP Build sayesinde, müşterilerimiz için daha güzel bir tecrübesi çarçabuk oluştururken, geliştirme maliyetlerimizi yüzde 90 üzere kıymetli bir oranda azalttık. Müşteri memnuniyetini ileri taşıyacak müşteri referans programımızı güzelleştirecek bir uygulamayı süratle oluşturabildik” dedi.

Her şirket bir teknoloji şirketi haline gelirken, SAP yalnızca profesyonel geliştiricilerin sunabileceği marifet ve içgörülerin artan bedelinin farkındalığıyla çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda SAP, SAP Learning sitesindeki fiyatsız eğitim paketlerini üç kat artırarak 2025 yılına kadar dünya çapında 2 milyon yazılım ve uygulama geliştiricinin hünerlerini artırmanın yanı sıra dünyanın önde gelen öğrenme platformu Coursera ile yaptığı işbirliğiyle kullanıcıların SAP ekosisteminde mesleklerine başlamalarına dayanak olma ve teknoloji konusunda kâfi hizmeti alamayanları güçlendirme konusundaki kararlılığını da açıkladı.

Coursera CEO’su Jeff Maggioncalda ise işbirliği hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: “SAP’nin, Coursera’da başlangıç seviyesinde bir ‘Profesyonel Sertifika Programı’ başlattığını duyurmaktan memnunluk duyuyorum. Geçmiş iş tecrübesinden bağımsız öğrenmek isteyen herkes için tasarlanan bu sertifika programına katılmak için üniversite diploması yahut sektörel tecrübe gerekmiyor. Programla iştirakçiler, başlangıç seviyesindeki işler ve en çok talep gören alanlar için hazırlanacak. Uzmanlık gerektiren ş maharetlerine erişimi artırmak ve ekonomik fırsatları herkese yaymak emeliyle SAP ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz.”

Bu duyurular, SAP müşterilerinin ve iş ortaklarının muhtaçlık duydukları dönüşümleri muvaffakiyetle sürdürmelerine yardımcı olmak için düzenlenen ve biri dizi inovasyonun açıklandığı SAP TechEd konferansında gerçekleştirildi. Bulutta verimliliği artıran iş uygulamalarından SAP’nin akıllı uygulamalarındaki yeniliklere SAP Dijital Tedarik Zinciri tahlillerinden, SAP sürdürülebilirlik tahlillerine kadar Şirketlerin gücünü ortaya çıkaran ileri teknolojiler SAP TechEd 2022 konferansında masaya yatırıldı

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu