Haber

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır, Taksim’de patlamanın olduğu yere karanfil bıraktı

Milli Yol Partisi Genel Lideri Remzi Çayır, İstiklal Caddesi’nde patlamanın gerçekleştiği noktaya gelerek, hayatını kaybedenler anısına karanfil bıraktı. Ardından açıklama yapan Çayır,  “Teröre bulaşmış masum insanları öldürenlere derhal idam gelmesi lazım. Türkiye bu gerçeği mutlak anlamda ortaya koymak zorundadır” dedi.

Terör saldırısını kınayarak sözlerine başlayan Çayır, “Türkiye’de patlayan o bomba dünyadaki bütün insanların yüzüne ve yüreğine patlamış olmalıdır. Türkiye 30-40 yıldır terör belasından bir türlü kurtulamamıştır. İçerden ve dışardan bu ülkeyi sarmaya çalışan ve güç duruma düşürmeye çalışan bedbahtlar, kötülük sahipleri var; içimizde de var” diye konuştu.

“TERÖRLE YAN YANA DURUYOR, TÜRK MİLLETİNİN PARASI İLE MAAŞ ALABİLİYOR”

Çayır sözlerine şöyle devam etti:

“Adam bir periyot terör seviciliği yapıyor sonra gelip terörü kınıyor. Bir periyot terörle yan yana duruyor, Türkiye’nin parlamentosundan Türk milletinin parası ile maaş alabiliyor. Bir tarafta müttefikimiz olduğunu ilan eden ABD, Suriye’nin kuzeyinde PKK’nın otağı oluyor, PKK devleti oluşturmaya çalışıyor ve PKK’ları, terörü orada eğitmeye çalışıyor, eğitiyor. Sonra terör örgütleri ne yazık ki müttefikimiz denilen ABD’nin ve kimi Avrupa ülkesinin desteğini alarak, gelip masum insanları öldürüyor. Masum insanları öldürerek, hangi medeniyeti, hangi insanlığı, hangi vicdanı rahatlatacaksınız?”

“BİRKAÇ KENDİNİ BİLMEZİN, AMERİKA’NIN UŞAĞININ ESİRİ OLAMAZ”

Terörün bir daha zuhur etmemesi için dünyanın, bütün ülkelerin, bütün vicdan sahiplerinin ortak bir karar alması ve ortak bir duruş sergilemesi gerektiğini söyleyen Remzi Çayır, “O duruşta insanlık duruşudur. Bugün bize yarın size. Bu gerçeği unutanlar terör kendilerini bulduğunda sağlarına ve sollarına baktıklarında kimseyi bulamayacak. Bugün içimiz kan ağladı, Amerika gülebilir, kimi Avrupa ülkeleri ellerini ovuşturabilir ancak bilsinler ki Türk milleti İstiklal Harbi’nde 7 düvele nasıl başkaldırdıysa bundan sonra da var olmaya devam edecektir. Birkaç kendini bilmezin, Amerika’nın uşağının esiri olamaz. Dün olmadık, bugün olmadık, yarın da olmayacağız. Onun için teröre bulaşmış temiz insanları öldürenlere derhal idam gelmesi lazım. Türkiye bu gerçeği mutlak manada ortaya koymak zorundadır. Teröre bulaşmış, İstiklal Caddesi’ne gelip masum Ecrin’i öldürene sonraki gün idamı verin, görün bakalım ne oluyor. Siyasi kabahatler ve fikirler hariç teröre ve pak insanları öldürenlere idam getirilmeli” dedi.

“ABD SAĞMAYACAĞI İNEĞİ KONUTUNDA TUTMAZ VE BESLEMEZ”

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Biz burada Türk Milletinin acısını, Ecrin’in acısını ve babasıyla birlikte toprağa gömülen o kardeşlerin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Biz o devirlerden gelen bu ülkenin o berbat günlerine şahitlik etmiş insanlarız. Şiddet hiçbir vakit bir insanlık, bir medeniyet bir vicdan doğurmadı. Şiddetle akıl, fikir yürek bir ortaya gelemez. ABD sağmayacağı ineği meskeninde tutmaz ve beslemez. Buradan herkese söylüyorum; aklınızı başınıza alın, Türk milleti hepinizle dün nasıl baş ettiyse bugün de edecektir. Biz acısı olan herkesin acısını paylaşıyoruz, ülkemizde bir daha bu çeşit olayların zuhur etmemesi için derhal idam gelmesini ve gerekli cezaların oluşturulmasını istiyoruz. Bu toprağın insanları Ecrin’i yüreğinde hisseden inşalar olarak terörü lanetliyor. Terör bir insanlık suçudur, bütün ülkelerin bu noktada ortak duruş sergilemesini bekliyoruz. Amerika’yı da buradan kınıyorum. Beslediğin ve ordu, devlet haline getirmek istediğin insanların sonu bu, düzgün gör. Beslediğin beşerler temiz insanları öldürdü. Artık emperyal hayallerinden vazgeç, müttefiksen müttefik üzere düşmansan düşman üzere davran. Rabbim bu ülkeye ve milletimize bir daha bu türlü acılar göstermesin. Hepinize hürmetlerimi sunuyorum” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu