Haber

Ekrem İmamoğlu’na açıktan soruldu: CHP genel başkan adayı mısınız?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarının ardından ‘değişim’ çağrısını yineledi. “Değişim konusunda net bir şekilde kararlıyım” diyen İmamoğlu, “Mesafeyi katetmeye kararlıyım. Partimizde de bunun olması gerektiğine, bu ülkede kalıcı demokratik düzenin olması konusunda kararlıyım. kişilere bağlı bir düzen değil.”

DEĞİŞTİR VURGU

İmamoğlu, şöyle devam etti: “İstanbul’daki değişimin çok iyi sonuç verdiğine eminim, siyasetteki bu değişimin, özellikle muhalefette ve kendi partimden başlayan bu kıvılcımın da eminim ki Türkiye’ye çok iyi geleceğine. Hindi.”

KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Belediye başkanları, seçildikleri belediyelere hizmet etmek zorundadır. Bir diğer tutarlı duruşum da, özellikle siyasi partimin genel başkanına veya siyasi partimin diğer üyelerine, üzerinden mesaj atmayı yanlış buluyorum” açıklamasının sorulması üzerine. Oradan mesaj atmak değil, birbirimizle konuşmak daha doğru ve tutarlı olur diye düşünüyorum.”

“ADAY MISINIZ?” SORUNU CEVAPLA

“CHP Genel Başkanlığı için aday mısınız?” İmamoğlu, “Aday olduğum tek bir şey var; İstanbul’da olduğu gibi ülkemizde de büyük bir değişim” yanıtını verdi.

hemsinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu