Haber

Çavuşlu katı atık bertaraf tesisinde 1. keson kuyu inşaatı tamamlandı

Giresun’un Görele ilçesine bağlı Çavuşlu beldesinde bulunan katı atık bertaraf tesisinde birinci keson kuyu inşaatının tamamladığı bildirildi.

Giresun İli Katı Sıvı Atık ve İçme Suları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, tesiste değerli çalışmalara imza atıldığı belirtildi.

Tesisin üst bölgesinde birinci keson kuyu inşaatının tamamladığı kaydedilen açıklamaya şöyle devam edildi:

“İller Bankası tarafından tespiti yapılan noktada sondaj faaliyetlerine de devam ediliyor. Sondaj çalışmasının tamamlanmasının akabinde, çıkarılan sular şehir hattına entegre edilecek. Katı sıvı atık ve içme suları birliği tesiste olası kokuların, toz ve gürültünün önüne geçmek için rüzgar perdesi oluşturacak olan, boyları 3,5-4 metre uzunluğunda batı ladin çamlarının dikimi ise sürdürüyor.”

Açıklamada, arıtma ünitesiyle entegre olacak ek atık su toplama havuzu ihalesinin yapıldığı ve en kısa müddette inşaat imal çalışmasına başlanacağı da tabir edilerek, şunlar kaydedildi:

“Çöp toplama alanının etrafına yapılması planlanan modern ring yolunun altyapı ve zemin iyileştirme çalışmaları tamamlandı, yolun asfaltlama çalışmaları da birlik tarafından sürdürülüyor. Tesisin doğu tarafından geçen Obakıran dere sınırı boyunca 5 metre derinliğinde ve 3 metre genişliğinde, 280 metre boyunda drenaj hattı yapıldı. Drenaj hattının yapılmasıyla beraber oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun da önüne geçilmiş olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu