Ekonomi

Amazon, Starlink’e rakip uydu projesine 120 milyon dolar ayırdı

HANDE BERKTAN

Amerikan e-ticaret devi Amazon, Kuiper uydu proje için Florida’da 120 milyon dolarlık bir tesis inşa etmek . Şirket, yıldız bağlantısı Rakip olacak proje Kuiper uydu internet projesi için son nokta ti.

Bu proje, Dünya yörüngesinde bir uydu ağı ile dünyanın herhangi bir yerinde yüksek hızlı internet erişimi sağlamayı amaçlamaktadır. şirket, d. Düşük maliyetli antenlerin ve iletişim teknolojilerinin hizmet veremediği veya yetersiz kaldığı bölgelere geniş bant hizmeti vermeyi amaçlar.

Amazon, 2024 yılında proje Kuiper İlk parti prototip uyduları fırlatmaya hazırlanın tir. Şirket gelen açıklama yeni tesisin inşaatının devam ettiği bildirildi. karşı.

Kuiper Steve, Üretim Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı metayer yaptığı açıklamada, “Proje Kuiper’ın Önümüzdeki yıl tam ölçekli üretim lansmanlarına ve erken müşteri pilot uygulamalarına başlamak için iddialı bir planımız var ve bu yeni tesis, bu zaman çizelgesinde teslim etmemize yardımcı olmada kritik bir rol oynayacak. . Florida’da ve Amerika Birleşik Devletleri’nin başka yerlerinde büyüyen uzay endüstrisini desteklemek için Space Florida ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz ve yetenekli operasyonlarımıza ve üretim ekibimize daha fazla yetenek katmayı dört gözle bekliyoruz.” söz konusu.

Amazon bu yılın sonunda Kirkland Washington merkezli tesisinde uydu üretimine başlamayı planlıyor. Florida’daki yeni tesis, bu uydu lari ve son denetimlerini tamamlayacak. Amazon, Kuiper ile UzayX Starlink’in itibaren y yüksek hızlı internet uydularından oluşan bir takımyıldız BEN Onu Dünya yörüngesine sokmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu