Ekonomi

Yıldırım: Bir an önce akılcı politikaların benimsenmesini bekliyoruz.

Toplantıda konuşan GTO Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, “Kabine kuruldu, ekonomi yönetimindeki isimler belirlendi. Ekonomik istikrarı sağlayacak ve makroekonomik göstergelerimizin iyileşmesine katkı sağlayacak ekonomik programın bir an önce açıklanmasını bekliyoruz. Makro göstergeler ne yazık ki son yılların en sıkıntılı döneminde yaşadığımızı gösteriyor. Yeni kabinenin önünde yoğun ve zorlu bir süreç var” dedi.

Ekonomik iyileşmenin zaman alacağını ve güçlü olacağını belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, akılcı ve birbiriyle uyumlu para ve maliye politikalarının kararlılıkla uygulanmasıyla tüm sorunların çözülebileceğini söyledi. “Finansal istikrarı sağlayacak politikalar uygulansın ki reel sektör kendi fiyatlamasını yapsın. Reel sektör finansmana ulaşsın diye, reel sektör toparlansın diye… Üretimin, yatırımın, istihdamın, ihracatın önü açılsın. İş dünyası olarak bir an önce bakanımızın işaret ettiği ‘akılcı politikalara’ geçiş yapılmasını bekliyoruz.”

Para politikası merakla bekleniyor

Merkez Bankası’nın alacağı para politikası kararının hem ulusal hem de küresel piyasalar için çok değerli olduğunu vurgulayan Yıldırım, kararların daha serbest politikalara geçişte değerli bir aşama olacağını belirtti. Asgari ücrete konuşmasında değinen Yıldırım, açıklanacak rakamların 7 milyonu aşkın çalışanı ve dolaylı olarak tüm toplumu ilgilendireceğini belirterek, karar ne olursa olsun vergi dilimlerinin yeniden gözden geçirilmesi ve ilave vergi yükü oluşmaması gerektiğini vurguladı. çalışanlar ve patronlar hakkında.

ahirlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu