Ekonomi

Turkcell 6 genel müdür yardımcısını görevden aldı

Turkcell, teknolojik ilerlemeye olan odağını güçlendirmek ve organizasyonda sadeliği sağlamak amacıyla altı genel müdür yardımcısını görevden aldı. Kapatılanların yerine 2 adet genel müdür yardımcısı pozisyonu açıldı.

Şirketin dün akşam KAP’a yaptığı açıklamaya göre, Kurumsal ve Konut Satışları, Bireysel Satışlar, Pazarlama, Dijital Hizmetler ve Çözümler, Strateji ve Dijital Dönüşüm genel müdür yardımcılıkları pozisyonları kaldırılırken, genel müdür yardımcıları da görevlerinden istifa etti.

Kapatılan departmanların yerine Satış, Pazarlama ve Dijital Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcıları açıldı.

Şirkette daha önce görev yapan Kadri Özdal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına, Türkiye Varlık Fonu’nda Girişim Sermayesi ve Teknoloji Yatırımlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Murat Akgüç ise Pazarlama ve Dijital Hizmetlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Ağ Teknolojileri’ne Akademisyen Vehbi Çağrı Güngör, Hukuk ve Mevzuat’a ise daha önce şirkette kurumsal hukuk işleri müdürü olarak görev yapan Ali Uysal atandı. Tedarik Zincirinden sorumlu genel müdür yardımcılığına Erkan Dudu atandı.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE 26 MİLYAR LİRA GELİR

2023 yılının üçüncü çeyreğinde büyümesini sürdüren Turkcell Kümelenmesi, konsolide bazda toplam gelirlerini geçen yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 77,3 artışla 26 milyar liraya çıkardı. Şirketin FAVÖK’ü yüzde 88,9 artışla 11,3 milyar liraya yükseldi.

Turkcell’in 2023 yılı üçüncü çeyrek net karı yüzde 128,7 artarak 5,5 milyar liraya ulaştı. Güçlü müşteri kazanımını 2023 yılının üçüncü çeyreğinde de sürdüren Turkcell, bu çeyrekte mobil tarafta 586 bin, sabit tarafta ise 57 bin yeni müşteri kazanarak yılın üçüncü çeyreğini toplam 674 abone kazanımıyla kapattı. bin. Turkcell’in yılın ilk dokuz ayında toplam faturalı müşteri sayısındaki artış 1,1 milyon oldu.

haber-korkuteli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu