Teknoloji

Siz evde yokken evcil hayvanınızın neler yaptığını izlemek için 76 bin TL vermek ister misiniz? (İstemiyoruz)

6 Haziran gecesi Vision Pro ile yepyeni bir çağın adımlarını atmaya başlayan Apple, iOS 17 ve diğer işletim sistemleri de tanıttı. Ancak WWDC etkinliği bu sunumlarla sadece sonlu bir etkinlik değil.

Şirket ayrıca geliştiriciler içindir. yeni programlama arabirimleri (API’ler) gösterdi. Bu API’lerden biri, diğer API’lerden daha fazla öne çıkmayı başardı. Çünkü Apple, kullanıcıların iPhone’u evcil hayvanları için güvenlik kamerası olarak kullanabilecekleri, hayvanlarını ve hareketlerini an be an takip edebilecekleri bir API yayınladı.

iPhone’lar artık istediğiniz konuyu takip edebilir:

Hayvan Vücut Duruşu API’sı ” isimli yeni API, şirketin yakın zamanda geliştirdiği “DockKit” isimli sistemi kullanıyor. Bu altyapı temel olarak iPhone kamera ile seçilen bir öznenin hareketlerini takip etmenizi sağlar.

Ayrıca iPhone uyumlu üretilmiş ve üretilebilen, telefon ile iletişim kurabilen motorlu standlar ile sistem kullanılabilmektedir. Bu, konu iPhone’un görüş alanından ayrılmadan standın ve iPhone kamerasının hareket etmesine olanak tanır. Konuyu her zaman takip edebilen.

Yani takip edilen konu sağa veya sola hareket ettiğinde iPhone’un yerleştirildiği stand da sağa veya sola dönerek üst ve alt eğimini bire bir şekilde ayarlıyor.

DockKit, konuları bire bir yapmanızı sağlar el hareketlerini algılamaAyrıca bu hareketlere özel olarak verilen görevleri de yerine getirebilmektedir.

Bu aşamada zımni ihlal içeren bu sistemle geliştirilebilecek uygulamaların kullanım senaryoları hakkında bilgi verilmedi.

Takip edilecek konu şimdilik sadece evcil hayvanlar olacak:

İşte Hayvan Vücut Duruşu API’sı İşte burada devreye giriyor. Geliştiriciler, API ile evcil hayvan takibini sağlayan uygulamalar geliştirebilecek ve bu uygulamaları iPhone kullanıcıları için yayınlayabilecek.

Şimdilik böyle bir uygulama henüz yayınlanmış değil. Apple geliştiricileri bu bağlantıya tıklayarak API ve sistem hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirler.

korkuthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu