Haber

Semih Kaya’nın mahkemeye sunduğu ‘fon’ belgelerinin sahte olduğu ortaya çıktı

‘Fatih Terim Fonu’ ile onlarca kişiyi milyonlarca lira dolandıran eski Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın yanı sıra Emre Belözoğlu, Arda Turan gibi futbol dünyasının ünlü isimlerinin de yargılandığı davada her gün yeni bir skandal ortaya çıkıyor. ve Fenando Muslera ise ana sanık.

Seçil Erzan’ın tefecilikle suçladığı Semih Kaya, davanın 2. duruşmasında mahkeme heyetiyle dikkat çeken bir e-posta mesajı paylaştı. 20 Şubat 2023 tarihli e-postaya göre Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu ile Seçil Erzan arasında Semih Kaya’ya ait bir ifadenin gönderildiği ortaya çıktı.

BANKA DENETLEME KURULU E-POSTAYI İNCELEDİ

HalkTV’nin haberine göre Semih Kaya, e-postanın ekran görüntüsünü çıktı olarak mahkemeye sundu. Bankanın teftiş komitesi beyanı inceledi. Yapılan incelemede Aydoğdu ile Erzan arasında belirtilen günde yazışmaların olduğu görüldü.

SAHTE E-POSTA OLUŞTURARAK KAYA’YA VERDİ

Ancak yapılan incelemede mesajın Semih Kaya ile ilgili olmadığı belirlendi. Teftiş Kurulu raporunda, Erzan’ın müdürüyle arasındaki e-postada sahtecilik yaptığı belirtildi. Erzan’ın Kaya’ya gönderdiği geçersiz e-postada “Seçil Merhaba” yazıyor. Detaylı olarak açıkladığınız gibi 2180413 SK (Semih Kaya) açık uçlu fonumuzdaki nominal tutarın (10.000.000 USD) kademeli olarak çekilerek muhasebeleştirilmesi uygundur. Yasal süreyi beklemeden en geç 1 ay içerisinde.”

ERZAN VE KAYA HAKKINDA ‘SAHTEKARLIK’ ŞİKAYETİ

Hazırlanan raporda Kaya’nın mahkemeye sunduğu belgelerin geçersiz olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Aydoğdu, hem Seçil Erzan hem de Semih Kaya hakkında ‘özel evrakta sahtecilik’ suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘SEMİH KAYA BANA PARA SATTI’

Dava belgesinde yer alan ifadelere göre Seçil Erzan, Semih Kaya’yı tefecilikle suçladı. “Semih Kaya beni para satmaya zorladı” diyen Erzan, “Bülent Çeviker’den para (2 milyon 195 bin dolar) alınca büyük tehdit altındaydım” ve şöyle devam etti: “Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir evime geldiler Şubat ve Mart aylarında Göktürk’te 2020’nin her ayında evime gelip ‘Burada yaşayamazsınız, her şeyi yapacağız, yaşatmayacağız’ dediler. Özellikle Fırat Özdemir beni tehdit etti ama tabii Semih Kaya da her geldiğinde beni tehdit etmeye devam etti.” (HABER MERKEZİ)

ortahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu