Ekonomi

Quanta hisseleri kazanç ve beklentileri aştı

HOUSTON – Quanta Services Inc. (NYSE: PWR), Wall Street’in hem kazanç hem de gelir beklentilerini aşarak güçlü bir ilk çeyrek raporladı ve tüm yıl beklentilerini yükselterek hisselerini %3 artırdı.

Özel müteahhitlik hizmetleri sağlayıcısı, analistlerin tahminlerini 0,11 $ aşarak 1,41 $ hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS) açıkladı. Çeyrek geliri de beklenenin üzerinde gerçekleşti ve 4,92 milyar dolarlık konsensüs tahminine karşın 5,03 milyar dolar oldu.

Şirketin ilk çeyrek geliri, geçen yılın aynı döneminde bildirilen 4,43 milyar dolara kıyasla önemli bir artış göstererek yaklaşık %13,5’lik bir büyümeyi temsil etti. Bu gelir artışı, 2023’ün ilk çeyreğinde 1,24 dolar olan düzeltilmiş seyreltilmiş EPS’nin cari yılda 1,41 dolara yükselmesiyle birleştiğinde, Quanta’nın genişleyen operasyonel kapasitesini ve pazar erişimini yansıtmaktadır.

İleriye dönük olarak Quanta, 2024 yılının tamamı için gelir tahminini, analistlerin 22,599 milyar dolarlık konsensüsünden 22,5 milyar dolar ile 23 milyar dolar aralığına yükseltti. Şirketin tüm yıl için EPS beklentisi 8,15 ila 8,65 dolar olarak belirlenirken, orta nokta olan 8,40 dolar, konsensüs tahmini olan 8,35 doların biraz üzerinde yer alıyor.

Bu iyimser görünüm, Quanta’nın güçlü finansal performans sunmaya devam etme kabiliyetine olan güveninin altını çiziyor.

Şirketin CEO’su sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Rekor ilk çeyrek sonuçlarımız, Quanta’nın operasyonlarımızı etkin bir şekilde yönetme ve pazarlarımızdaki güçlü talepten yararlanma becerisini gösteriyor. İnşa ettiğimiz sağlam temele ve yılın geri kalanı için olumlu bakış açımıza dayanarak tüm yıl için beklentilerimizi yükseltiyoruz.”

Yatırımcılar habere olumlu tepki verdi ve kazanç açıklamasının ardından hisse senedi fiyatı %3 yükseldi. Bu hareket, Quanta’nın mevcut gidişatının ve gelecek beklentilerinin güçlü bir piyasa onayına işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

haber-imranli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu