Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Kavala ve Demirtaş’tan skandal sözler! “Onları bırakacaksın”

Terör örgütü PKK ile bağlarını hiçbir zaman gizlemeyen ve her fırsatta teröristlere özgürlük talep eden HDP, 7’li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini resmen açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu ise cumhurbaşkanı seçildiğinde HDP ile yaptığı kirli pazarlık sonucu teröre verdikleri destek nedeniyle cezaevinde bulunan bazı kişileri serbest bırakacağını söylüyor. Bunun son örneği bir canlı yayında yaşandı.

“DEMİRTAŞ VE KAVALA NEDEN İÇERİDE?”

Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir canlı yayında ‘Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak’Görevi kötüye kullanmaktan hüküm giyen Osman Kavala, “PKK’yı silahlı bir halk hareketi olarak tanımlıyoruz” Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a verdiği özgürlük sözünü sürdürdü. Kılıçdaroğlu, “Neden Osman Kavala? Neden Selahattin Demirtaş? Hiçbiri terörden hüküm giymedi, millete yalan söylüyorlar.”dedi.

TERÖR YARDIMCILARINI SAVUNURKEN SESİMİZ YÜKSELİYOR!

7’li koalisyonun adayı Kılıçdaroğlu, Osman Kavala ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı cezaevinden çıkaracağını yineledi. Üstelik Kılıçdaroğlu’nun bu terimleri kullanırken oldukça yüksek bir tonda konuşması da dikkatlerden kaçmadı.

“SONRA GİDECEĞİZ”

Gezi olayları nedeniyle içeride olanların hiçbir günahı olmadığını savunan Kılıçdaroğlu. “Neden Osman Kavala? Neden Selahattin Demirtaş? Hiçbiri terörden hüküm giymedi, millete yalan söylüyorlar. Millete doğruyu söyleyeceksiniz. Hukuk devleti misiniz? Evet ise gideceksiniz.”terimleri kullandı.

 

haber-cal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu