Haber

Kayapınar Belediyesi Topluma Hizmet Projeleriyle Öne Çıkıyor

Kayapınar Belediyesi toplumun her kesimine dokunan projeler ve sosyal çalışmalar yürütüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Kaymakam ve Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Arif Karaman, esnaf ve halkı ziyaret ederek vatandaşların sorun ve taleplerini dinliyor.

Eğitimden sağlığa birçok alanda vatandaşlara hizmet sunan belediye, çok sayıda aileye düzenli olarak gıda ve sosyal yardımda bulunuyor.

Yeşil alan projeleriyle ilçeye yeni parklar ve sosyal donatı alanları kazandıran belediye, ağaçlandırma çalışmalarını da yürütüyor.

İlçenin farklı noktalarında hayata geçirilen çağdaş yüzme havuzları sayesinde çocuklar yüzmeyi öğrenme fırsatı bulurken, açılan kütüphane, bilgi evleri ve okuma salonları sayesinde binlerce öğrenci bu olanaklardan yararlanıyor.

İlçenin birçok şubesinde sporTesisi yapan belediye, spor kurslarıyla her yaştan çocuğu ve genci geleceğe spor eğitimi ile hazırlıyor.

Birçok alanda sağlık hizmeti veren Kayapınar Belediyesi, aile danışma merkezleriyle de farkındalık yaratarak kadın istihdamına yönelik çalışmalar yürütüyor.

Diyarbakır’da otizm güçlendirme merkezi olan tek kurum olarak öne çıkan Kayapınar Belediyesi, otizmli çocuklara verdiği hizmetle örnek teşkil ediyor.

Belediyenin projelerinde sokak hayvanları da unutulmadı. Birçok hayvana hizmet verecek barınaklar tamamlanmak üzere.

Öğrencilerin tatil dönemini yeterince değerlendirebilmesi için birçok alanda yaz kurslarına başlayan belediye, kurs ve eğitim faaliyetlerine katılan vatandaşlar için gezi programları da düzenleyerek bölgenin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımına katkı sağlıyor. yıl boyunca.

Vatandaşların dinlenmesi ve sosyal faaliyetlere katılması için ilçe merkezine Millet Kıraathane’yi yaptıran belediye, ilçenin geleceğine dokunacak birçok proje için çalışmalarını sürdürüyor.

haber-oltu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu