Haber

Hatay halkı yıkılan şehirden otobüslerle ayrılıyor.

Hatay, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından yerle bir oldu. Enkaz altında çok sayıda kişi hayatını kaybederken, çok sayıda vatandaş da yaralandı. Evleri hasar gören ya da yıkılan Hataylılar şehirlerarası otogara akın ederek kurtarabildikleri eşyalarıyla yıkılan şehri birer birer terk ediyor. Hatay merkezde dün akşam saatlerinde meydana gelen depremlerin ardından hasar gören binalar tamamen yıkılırken, depremzedeler eşyalarından hiçbirini kurtaramadı.

“HİÇBİR ŞEYİMİZ YOK”

Ümit Özalp, 40 yıldır Hatay’da yaşadığını belirtti. Yaşadığı şehri, memleketini değiştirmeye çalışıyor. Bu depreme 7.7 diyorlar, ben buna hiç inanmıyorum. Bu deprem 12’nin üzerinde. Çünkü taşın üzerinde taş kalmadı” dedi.

“GÜNDE EN AZ 2 BİN YOLCU TAŞIYORUZ”

Otobüs firmasında çalışan Kenan Çağlar, “Genellikle yolcularımız Antalya, Mersin ve İstanbul çevresine gidiyor. Burada ne kalacak yer var ne yatacak yer var. Herkes dezavantajlı durumda. Biz elimizden geleni yapıyoruz. elimizden gelenin en iyisini yapmak için. Saat başı arabalar çıkıyor. “Her araba dolu gidiyor. Günde en az 2 bin yolcu taşıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu