Yaşam

Evcil Hayvanlarınızı Yaz Günlerinde Sıcaktan Korumak İçin Hayati Öneriler

Sıcaklık artışlarına karşı oldukça hassas olan evcil hayvanlarımız, birkaç basit önlemle yaz sezonunu çok daha rahat atlatabilirler. Peki nedir bu önlemler?

bir. Önce en hayati uyarıyı yapalım. otomobilde hatta birkaç dakikaArkadaşlarımız için büyük risk oluşturuyor.

Arabadaki sıcaklıklar çok hızlı artabilir.ve bunun sonucunda daha hızlı nefes almak zorunda kalan arkadaşlarımız için büyük tehlike oluşturmaktadır.

2. Kedinizin vücudunu gün boyunca ıslak bir havlu veya bezle ıslatın.

Başta isteksiz olabilir ama serinletici etkisini deneyimlediğinizde, kediniz de beğenecek. Üstelik kedilerin kendilerini yalama sebeplerinden biri de buharlaşarak serinlemeye çalışmalarıdır.

3. Köpeğinizi günün ilk saatlerinde veya akşam serinliğinde yürüyüşe çıkarın.

Nitekim çok sıcak havalarda güneşin altında yürümek köpekler için ideal bir durum değildir. Çoktan başıboş köpeklerGün ortasında pek göremememizin nedeni budur, gölge bir yer bulup bütün gün uyurlar ve akşam aktif olmaya başlarlar.

Bu nedenle evcil hayvanınızı akşamları dışarı çıkarmak en mantıklı hareket olacaktır. Her gün dışarı çıkarmanıza bile gerek yok, evde köpeğinizi yoracak egzersizler ve oyunlar bulabilirsiniz. bire bir kedinleOyun oynamak için de serin saatleri bekleyin.

4. Buz küplerini evcil hayvanınızın suyuna bırakın.

Bu, sularını gün boyunca serin tutacak ve onları da serin tutacaktır. sizi daha fazla su içmeye teşvik edecek,Seni serin tutacak.

5. Sıcak çarpması belirtilerini öğrenin.

Köpeklerde kalp atışlarının hızlanması, kusma, kasılmalar, ateş, nefes nefese kalma gibi belirtiler; sıcaktan evcil hayvanınız önemli ölçüde etkilenme belirtileri. Bu belirtilerle karşılaştığınızda, kedinizi veya köpeğinizi soğutmanın yollarını uygulayın.

6. Köpeğinizi dışarı çıkarmanız gerekiyorsa çimenli yüzeylerde gezdirmeyi deneyin.

asfalt yollar Yaz günlerinde çıplak ayakla yürüdüyseniz, ne kadar sıcak olabileceğini bilirsiniz. Köpek ve kedilerin patileri ayak tabanlarımıza göre daha fazla korumaya sahip olsa da bu onların bir daha boşa gitmeyecekleri anlamına gelmez.

Bu nedenle mümkün olduğunca çim ve gölgeli yüzeylerde yürümek iyi bir seçim olacaktır. Tıpkı formda olduğu gibi köpeğinizi kıyıda kumda gezdirme yanılgısına düşmemenizi öneririz.

Son olarak bir hatırlatma yapalım.Hayvan dostlarımız için kapınızın önüne bir tas su koymanız, su bulmanın zorlaştığı bu günlerde onlar için hayati değerde olacaktır.

polatelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu