Haber

El Ezher Kurumu İsrail’in Gazze’deki hastaneleri ablukaya almasını kınadı

Mısır El Ezher Kurumu, İsrail’in Gazze’deki hastanelere uyguladığı “insanlık dışı abluka ve suçlardan” yargılanması çağrısında bulundu.

El Ezher’den yapılan yazılı açıklamada, uluslararası toplum ve kuruluşlardan Gazze’deki hastanelere yönelik ablukanın kaldırılması için acilen harekete geçmeleri istendi.

Açıklamada, “İsrail terör örgütünün çocuklar, kadınlar, hastalar ve yaşlılar üzerinde gücünü gösterdiği” kaydedilerek, şöyle devam edildi: “İşgal güçlerinin suçlarına sessiz kalmak insanlığın ve insanlığın alnında kara bir lekedir. Bu menfur suçların sorumluluğu, arkasında duran veya sessiz kalan İsrail’e aittir.” Veren herkesindir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, uluslararası topluma, hastanelere tıbbi malzeme ve yakıt girişini engelleyen, hizmet dışı bırakan ve sağlık kurumlarına “insanlık dışı abluka” uygulayan İsrail’in soykırım ve savaş suçlarından yargılanması çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, “Yaralıları kurtarmak için ön saflarda yer alan, barbar bombardımanı altında hayatta kalan ve savaşan Gazze’nin cesur doktorları ve sağlık çalışanlarının takdir edildiği” vurgulanarak, “Bu kahramanların, Ölümden kaçmazlar, üstün fedakarlık duygularıyla örnek olurlar” dedi.

haber-cukurova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu