Yaşam

Cumhuriyet söyleşilerinin ilk konuğu Prof. Kaboğlu oldu

Cumhuriyet söyleşilerinin ilk konuğu Prof. Kaboğlu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet Sohbetleri” düzenliyor. 5 ay sürecek söyleşilerin ilk konuğu 26 Ekim’de Prof. Dr. İbrahim Özden Kabaoğlu olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivleri, Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet Sohbetleri” başlatıyor. 5 ay sürecek söyleşilerin ilki 26 Ekim’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Küçük Salon’da Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek. “Cumhuriyet’in 100. Yılında Hukuk Politikaları” başlıklı söyleşinin moderatörlüğünü Avukat Ayşe Kaymak üstlenecek.

Ülkenin değişim ve gelişim süreci mercek altına alınacak

“Cumhuriyet Sohbetleri”nde ülkenin son yüz yılda yaşadığı değişim ve gelişim süreci incelenecek. Cumhuriyetin kazanımlarıyla hemen her alanda yaşanan değişim ve gelişim süreci röportajlara konu olacak. Röportajların amacı sadece geçmiş tecrübelerle sınırlı kalmayıp, ülkemizin geleceğine dair bir projeksiyon sunmaktır. Cumhuriyetin 100. Yılında Ahmed’de Kurtuluş ve Kuruluş, Ekonomi Politik ve Bugün, İnsan Hakları, Kültür ve Sanat, Fikir Hayatı, Cumhuriyet, Demokrasi, Siyaset, Akdeniz, Demokrasinin Beşiği başlıklı söyleşiler gerçekleştirilecek Adnan Saygun Sanat Merkezi-Küçük Salon ve APİKAM Yerleşkesi. İki farklı yerde olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-beysehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu