Ekonomi

Bunaltıcı sıcaklar bir süre daha devam edecek

Türkiye sıcak hava dalgasının etkisinde kalmaya devam ediyor ancak mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar hafta ortasında bir miktar gerileyecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Özdemirci, hafta başından itibaren sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğini bildirdi.

İstanbul’da yarın yağmur bekleniyor

Özdemirci, “Hafta ortasında ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinde hafif bir düşüş olacak, yer yer azalacak ama ülkemizin diğer bölgelerinde normalin üzerinde olacak” dedi. En çok merak edilen ise bunaltıcı sıcakların ardından yağış olup olmayacağı… Özdemirci, merak edilenleri şöyle yanıtladı: “İstanbul Anadolu yakasında Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce çevrelerinde sağanak yağış bekliyoruz. Çarşamba günü Marmara’nın doğusunda, “Batı Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Ardahan çevreleri, güneyde Osmaniye ve Hatay çevrelerinde sağanak yağış bekliyoruz. Perşembe ve Cuma günleri de bu yağışlar devam ediyor.”

3 büyükşehirde hava nasıl olacak?

İstanbul’da yarın yağmur yağacak. Ankara’da yağış beklenmiyor ancak çarşamba günü sıcaklıklar birkaç derece düşecek. İzmir’de sıcak hava 34-35 derecelerde devam edecek. Güneydoğu Anadolu’da 40 derecenin üzerindeki yüksek sıcaklıklar devam edecek. Yetkililer, “sıcak havaya dikkat” uyarısı yeni hafta için de geçerli olacak

Bu yaz en sıcak yaz olarak kayıtlara geçecek

Öte yandan Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi (ECMWF) Copernicus İklim Değişikliği Servisi Direktör Yardımcısı Samantha Burgess, Haziran ve Temmuz aylarında küresel sıcaklık rekorlarının ardından kıtasal alanların ortalamadan daha sıcak olmasının beklendiğini belirtti. önümüzdeki birkaç ay için “Bu yaz büyük olasılıkla gördüğümüz en sıcak yaz olacak.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu