Ekonomi

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı başvuruları kapanıyor

Borusan Holding ve Impact Hub İstanbul iş birliğinde düzenlenen Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı başvuruları 21 Ağustos’ta sona erecek.

Holding’ten yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesindeki sosyal ve çevresel sorunları analiz etmeyi amaçlayan “Birlikte İyileşiyoruz” açıklamasıyla Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı’nın ikinci aşaması hayata geçiyor.

Program kapsamında bölgenin imar sürecine orta ve uzun vadede katkı sağlamayı amaçlayan projeler desteklenecek.

İkinci dönemin ortasında fayda programının odak alanları; eğitim, eşitsizliklerin azaltılması, geçim kaynakları ve iş fırsatları, çevre ve ekoloji. Odak alanları doğrultusunda desteklenecek projeler ile bölge halkının yaşadığı sorunlara çözüm üretilmesi, deprem bölgelerinden göç edenlerin farklı illere geri dönmesine katkı sağlanması ve teşvik edilmesi amaçlanıyor. Orta ve uzun vadede bölgenin yeniden inşası.

Başvuruların ardından yapılacak değerlendirmenin ardından Eylül ayında desteklenecek projeler belli olacak. Eylül 2023-Şubat 2024 ortasında hibe güçlendirme, kapasite geliştirme ve mentorluk faaliyetleri, katılımcı toplantıları ve değerlendirme toplantıları yapılacaktır. Proje teslimleri Mart ayında gerçekleşecek.

habermutki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu