Teknoloji

Beklenen iPhone 15 serisine kötü haber: Normalden çok daha geç tanıtılabilir

Bank of America’dan gelen bir habere göre Apple’ın yeni nesil iPhone serisi iPhone 15, birkaç hafta ertelenebilir. Analist Wamsi Mohanlansmanın Ekim’den Aralık’a kadar süren dördüncü çeyreğe ertelenebileceğine inanıyor.

Gecikmenin, iPhone 15 serisi için güçlü satışlar bekleyen Wall Street analistlerini hayal kırıklığına uğratmasından korkuluyor. Mohan, iddia edilen gecikmenin nedenini belirtmedi, ancak Çin’in üretim bölgelerindeki karantina önlemlerinin neden olduğu üretim güçlükleriyle ilgili olabileceğini öne sürdü.

Apple, iPhone 14 serisini 7 Eylül 2023’te tanıttı. . Açıklamanın ardından iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max 16 Eylül’de satışa çıktı. Ancak iPhone 14 Plus sürümü ertelendi ve 7 Ekim’e kadar çıkmadı.

Yeni lansmanın Ekim ortası – Aralık ortasında gerçekleşeceğini varsayarsak, Apple’ın iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olmak üzere dört yeni iPhone 15’in aynı tarihte piyasada olmasını bekleyebiliriz.

Pro ve Pro Max modellerinin ses ve güç için katı hal düğmelerine sahip olması bekleniyor. iPhone 15 Pro, cihazı kapatmak veya yeniden başlatmaya zorlamak için Güç düğmesi + İşlem düğmesi kombinasyonunu kullanabilir.

Buna ek olarak Mohan, Eylül çeyreği için toplam 87.1 milyar $’lık önemli ölçüde daha düşük gelir öngörüyor ve bu da varsayımı 91.6 milyar $’lık piyasa beklentilerinden çok daha düşük yapıyor. Ayrıca, bu azaltılmış varsayım, çeyrek boyunca elverişli döviz kurlarından %2,5’lik bir artışa rağmen geldi. . Buna ek olarak, analist, Wall Street’in 51 milyon adetlik daha iyimser varsayımına kıyasla çok daha ölçülü olan 48 milyonluk bir iPhone satış tahminini varsayıyor.

Apple’ın gelir duyurusu önümüzdeki hafta yayınlanacak. Analist, şirketin Haziran çeyreği sonuçlarının ” çoğunlukla beklentiler doğrultusunda olacağına inanıyor. Ancak her Apple donanım kategorisi, bu çeyrekte yıldan yıla satışlarda düşüş görmüş olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu