Ekonomi

Başarılı denemenin ardından Iterum Therapeutics Satın Alma sürümüne yükseltildi

Çarşamba günü HC Wainwright, Iterum Therapeutics’e (NASDAQ:ITRM) ilişkin tutumunu değiştirerek Nötr notundan Satın Al’a geçti. Firma, şirketin antibiyotik tedavisine yönelik başarılı klinik deney sonuçlarının açıklanmasının ardından Iterum için yeni fiyat hedefini 6,00 $ olarak belirledi.

Iterum Therapeutics, 30 Ocak’ta oral sulopenem antibiyotiğinin, komplikasyonsuz idrar yolu enfeksiyonlarının (İYE) tedavisine yönelik önemli bir Faz 3 çalışmasında üstünlük gösterdiğini bildirdi. Sulopenem etzadroksil ve probenesidin bir kombinasyonu olan ilaç, şu anda kullanılan bir antibiyotik olan Augmentin ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir genel yanıt oranına ulaştı. Çalışmada sulopenem ile tedavi edilen hastaların %61,7’sinde klinik başarı ve mikrobiyolojik eradikasyon sağlanırken, Augmentin için bu oran %55,0 oldu.

Tedavi farkı için %95 güven aralığının alt ucu hem aşağılık hem de üstünlük eşiklerinin üzerinde olduğundan, çalışmanın birincil son noktası istatistiksel üstünlükle karşılandı. Sulopenem ayrıca tedavi testi ziyaretinde klinik başarı ve mikrobiyolojik yok etme dahil olmak üzere ikincil sonlanım noktalarını da karşıladı.

Iterum’un REASSURE çalışmasının tüm sonuçlarını yaklaşan bir bilimsel toplantıda sunması bekleniyor. Deneme tasarımı, FDA ile özel bir protokol değerlendirmesi kapsamında üzerinde anlaşmaya varıldı ve bu, 2024’ün dördüncü çeyreğine kadar FDA onayı olasılığını gösteriyor. Iterum, olumlu bir sonuç bekleyerek Yeni İlaç Başvurusunu 2024’ün ikinci çeyreğinde yeniden sunmayı planlıyor.

Yükseltme ve iyimser fiyat hedefi, firmanın sulopenemin pazar potansiyeline olan güvenini ve FDA tarafından beklenen onayı yansıtıyor. Bu haber, Iterum Therapeutics’i ilaç endüstrisinde, özellikle de idrar yolu enfeksiyonlarına yönelik antibiyotik tedavileri segmentinde avantajlı bir konuma getiriyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habermecitozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu