Haber

Bakan Özer: Bu hafta Karkamış’ta bütün okulları tatil edeceğiz

DUVAR – Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Karkamış’ta açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, Karkamış’taki tüm okulların bu hafta tatil edileceğini duyurdu. Özer, “Buradaki öğrenci, öğretmen ve ailelere psikolojik destek ve danışmanlık sağlayacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karkamış’ta havan saldırısına hedef olan öğretmenin hayatını kaybettiği Kocatepe İlkokulu’nda açıklamalarda bulundu.

Bakan Özer’in açıklamalarından öne çıkanlar:

“Acılıyız, 2 şehidimiz ve 10’a yakın yaralımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bir okula bu türlü bir terör saldırısının isabet etmesi bizi çok yaraladı. Öğrencilerimizin kitaplarını bırakarak sığınağa gitmeleri, okullarını terk etmeleri bizi çok hüzünlendirdi. Ayşenur Alkan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Süratli bir biçimde toparlanacağız. Bugünkü kıymetlendirmemiz sonucunda bu hafta Karkamış’taki tüm okullarımızı tatil edeceğiz. Ve tıpkı vakitte hem Bakanlık olarak hem de Gaziantep’teki Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’müzün tüm öğretmenleriyle birlikte buradaki öğrenci, öğretmen ve ailelere ruhsal takviye ve danışmanlıkla ilgili her türlü dayanağı sağlayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti aziz milletiyle birlikte bu tip akınlara karşı dimdik ayakta durarak, birlik beraberliğini çok daha güçlü hale getirerek tüm dünyaya bu aziz milletin neler yapabileceğini gösterecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu