Haber

Bahçelievler’de AKP Seçim Bürosu Önünde Silah Açan İki Şüpheli Tutuklandı

BahçelievlerTürkiye’de 21 Nisan’da AKP Seçim İrtibat Bürosu önünde motosikletten havaya ateş açılması olayıyla ilgili olarak gözaltına alınan ve Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen iki kişi, Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

İstanbul Bahçelievler Kocasinan’da AKP’nin seçim irtibat bürosu önünde tabancayla havaya ateş ettiği için gözaltına alınan O.Ş.’nin çok sayıda suçtan sabıkası olduğu belirlendi. ve CE, Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık, iki zanlıyı “silahla kasten genel güvenliği tehlikeye atma”, “mala zarar verme” ve “6136 sayılı Ateşli Silahlar, Bıçaklar ve Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna aykırılık” suçlarından hakimliğe sevk etti. Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği nöbetçi, zanlılar O.Ş. ve CE’nin tutuklanmasını emretti.

Zanlıların çok sayıda kabahat kaydı olduğu belirtildi.

Söz konusu olayla ilgili açıklama yapan İstanbul Valiliği, zanlıların konutlarında yapılan aramalarda bir tabanca, 49 farklı boyutta fişek, uyuşturucu madde, olayda kullanılan motosiklet ve zanlıların esnada giydikleri kıyafetlerin bulunduğunu bildirdi. olay ele geçirildi. Arşiv incelemesinde, şüphelilerden O.Ş’nin 17, CE’nin ise 21 hata kaydının olduğu belirtildi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu