Yaşam

Aşıklar İnegöl’de Çalgı Ve Söz Yarışı Yaptı

İnegöl Belediyesi’nin Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Aşıklar Buluşması gerçekleştirildi. Sazlarını ellerine alan 4 aşık İnegöllülere unutulmaz bir gece yaşattı.

Düzenlediği programlarla şehrin kültür sanat hayatına renk katan İnegöl Belediyesi, 2023 yılında da ilçe halkını etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. Ocak ayını farklı programlarla tamamlayan İnegöl Belediyesi, Şubat ayının ilk kültür sanat etkinliğinde Aşıkları İnegöl’de buluşturdu. İnegöl’ün kültür sanat merkezi haline gelen Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi, Cuma akşamı Aşıklar Buluşması’na ev sahipliği yaptı.

AŞIKLAR HEM ÇALIŞMALARINI HEM SÖZLERİNİ KONUŞTU

İnegöl halkı, sazın ve sözün ustası aşıkların münakaşasıyla renkli bir gece geçirdi. Aşıklar Buluşması programında; Aşık Mustafa Aydın, Aşık Turgut Türk, Aşık Tacettin Dursun ve Aşık Enzare Kapan İnegöllülerle bir araya geldi. Sazların tellerini çalıp, sözlerin hayırlarını söyleyen aşıkların karşılıklı atışması, salonu dolduran vatandaşlara keyifli dakikalar yaşattı. Programı Belediye Başkanı Alper Taban da takip etti. Kimi zaman hüzünlendiren kimi zaman kahkahalara boğan aşıkların performansı İnegöl halkından tam not aldı.

“GELENEK VE GÖREVLERİMİZİ HAYATIMIZI SÜRDÜRMEK ZORUNDAYIZ”

Programın sonunda Belediye Başkanı Alper Taban da sahneye davet edildi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Önder Taban, “Ustalarımıza bu güzel gece için çok teşekkür ediyorum. Biz çok keyif aldık. Her fırsatta ifade etmeye çalışıyoruz; değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi tarihe ve kültüre atıfta bulunarak yaşatmak zorundayız. Biz belediye ve bunlara sahip çıkan bir toplumuz. İnşallah bu güzellikleri gelecek nesillere aktarmak adına hizmet etmeye devam edeceğiz.” Önder Taban da konuşmasının ardından sevenlerine gecenin anısına hediyeler takdim etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu