Ekonomi

Akkuyu NGS’de yeni bir aşamaya geçildi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, reaktör binasının sızdırmazlığı için kullanılan çelik kaplama ve özel betondan oluşan iç muhafaza kabuğu, reaktör binasının korunmasını sağlıyor.

22 metre iç yarıçapa, 8 metre yüksekliğe ve 144 tondan fazla yüke sahip katmanın üç aylık montajı, en güçlü Liebherr LR-13000 paletli araçlarından biri olan Liebherr LTM 1300 kamyon vinci kullanılarak gerçekleştirildi. dünyadaki vinçler ve iki hidrolik cihaz.

Ayrıca prefabrik yapıyı vincin hareketi sırasında deformasyondan koruyan tabakanın montajı için özel travers geliştirilmiştir.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akkuyu NGS Birinci Genel Müdür Yardımcısı ve İnşaat İşleri Müdürü Sergey Butskikh şunları söyledi:

“Reaktör binasının değerli bir unsuru, farklı durumdaki yapılardan oluşan iç konteynerdir. 4. katman ise silindirik yapıların sonuncusudur. Akabinde bu yaz kurulması planlanan kubbenin montaj işlemlerine başlanır. başlayacak. Uzun yıllara dayanan deneyimimiz bize zaman kazandırıyor ve mevcut kaynakların kullanımını en üst düzeye çıkarıyor. Daha Fazlasını Okuyun Daha sonra üçüncü ve dördüncü katmanları kaynaklamayı, nakliye ve işçi kilit elemanları dahil olmak üzere gömülü segmentleri güçlendirmeyi ve monte etmeyi planlıyoruz.”

Akkuyu NGS’deki güç ünitelerinin reaktör binaları ise çift mahfazalı kabuklarla donatılmıştır. Betonarme dış kasa, büyüklüğü 9’a kadar olan şoklara, tsunamilere, kasırgalara ve bunların kombinasyonlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

tirehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu